Spring Copenhagen relanserer en klassisk tekanne

Tekannen fra Eva Stæhr-Nielsen er et designikon som endelig er tilbake på markedet. Den ble opprinnelig designet i 1930.

Pressefoto: Spring Copenhagen.

Tekannen er formgitt etter samme prinsipp som den berømte Spaltekannen. I designet av helletuten spalter Eva Stæhr-Nielsen også på formen og skaper den unike helletuten. I stedet for å bøye toppen av tuten tilbake til en stor hank, gjør Eva Stæhr-Nielsen simpelthen bøyningen til øyet som bøyer hanken.

Tekannen fås i en kremhvit farge og kan suppleres med Kop som også er designet av Eva Stæhr-Nielsen. I løpet av sin karriere mottok Eva Stæhr-Nielsen en rekke internasjonale designpriser i bl.a. Milano, Paris, Tokyo og USA. I dag er hennes stentøysdesign ettertraktet blant samlere over hele verden.

Relatert innhold

08.04.2025Designbase.no

Danske Design Invest kjøper seg inn i Gejst

08.04.2025Designbase.no

New Works leverer nok en positiv rapport

07.04.2025Designbase.no

"Shaping Homes & Hospitality" i Köln

02.04.2025Witt A/S

Sponseret

Mer ro, mindre støy – LeeLo02 gir babyer bedre søvn

01.04.2025Designbase.no

En ny, ambisiøs strategi og retning for fremtiden

01.04.2025Designbase.no

I skjæringspunktet mellom data og kreativitet

31.03.2025Designbase.no

2026-fargene sier "Velkommen hjem"

31.03.2025Designbase.no

Gustavsberg feirer 200 år – og presenterer badertrender for 2025!

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023