LK Hjelle har åpnet nytt showroom i Oslo

Den 31. august fikk LK Hjelle ny adresse: St. Olavs Gate 3

Det nye showroomet til LK Hjelle Foto Pernille Munster.

–Vi holdt til i Pilestredet 75c fra 2018, i et fint miljø med arkitekter og kreative bedrifter. Vi måtte flytte ut fordi bygget skulle rives. Vi var dessuten i 5. etasje, og ville ned på bakkeplan. Vi fant dette passende lokalet ved St Olavs plass som vi overtok før sommeren og jeg har brukt deler av sommeren på å male og lage ny utstilling her, med hjelp fra snekkere og min far Axel Hovind, han er medeier i LK Hjelle og har god erfaring med å åpne forretninger som bla. A. Huseby og Hødnebø, forteller en engasjert showroom manager Mari Hovind.

–Grunnen til at vi har en base her i Oslo er at LK Hjelle er i vekst og det skjer mer her enn i Sykkylven hvor vi har produksjon. Vi har forhandlere i Oslo men ingen har hele kolleksjonen som her på showroomet. Vi er godt besøkt, og er mer synlige og bedre eksponert enn da vi var i 5. etasje. I tillegg har vi planer for mange arrangementer og happenings her, avslutter Mari Hovind.

Åpningstider: mandag til torsdag fra kl 9-16
For kontakt: Showroom manager: mari@hjelle.no eller 94 24 00 14

Relatert innhold

04.03.2025Global Design Partner

Sponseret

Din drøm, vår lidenskap

26.02.2025Designbase.no

Svekker AI ansattes evne til å tenke kritisk?

24.02.2025Designbase.no

Droppery introduserer Droppery Markets

06.02.2025Designbase.no

Rekordhøye konkursrater i Sverige – men danskene kan glede seg

04.02.2025Designbase.no

Husk menneskelig dømmekraft

28.01.2025Designbase.no

Royal Copenhagen i kreativt samarbeid med HM Dronning Margrethe

18.12.2024Designbase.no

De potensielle cybersikkerhetstruslene i 2025

17.12.2024Designbase.no

Svanemerket tildeler Svanemerket 2023 til Høie

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023