Vi vil gjøre en forskjell for verdens kvinner

Manelleh har fått nye investorer.

Foto: Manelleh

Manelleh har fått nye investorer. Det er Annette og Poul Due Jensen som har valgt å investere i Manelleh, en ny sosialt påvirkningsbedrift som skal gjøre en forskjell for verdens kvinner. Manelleh er en ny formålsdrevet bedrift som selger interiør, tilbehør og gaver håndlaget av kvinner. 
Alle produktene er laget av sosiale rettferdige handelsbedrifter, og formålet med virksomheten er å gjøre en forskjell for kvinner over hele verden. 
Hver gang det kjøpes et produkt, bidrar man til å forbedre levestandarden og sørge for at flere kvinner har ordentlige, meningsfulle og verdige jobber. 
Maria Manel Bøge står bak Manelleh, og hun har fått Annette og Poul Due Jensen med på laget. 
"Dette er først og fremst en investering i Maria og hennes formålsdrevne forretningskonsept, og det er samtidig en investering som kommer fra hjertet. Min kone, Annette, og jeg har bodd mange forskjellige steder i verden, og vi har sett behovet for å forbedre kvinnenes vilkår. Det ligger i vår DNA å ønske å skape en bedre verden, og vi ønsker å gjøre en forskjell for kvinner over hele kloden. Så det var ikke en vanskelig avgjørelse da vi møtte Maria og fikk muligheten til å bli en del av Manelleh," sier Poul Due Jensen, som til daglig er CEO for Grundfos Group. 

- Poul Due Jensen har sammen med sin hustru Anette valgt å investere i Manelleh..

"For meg er det en stor ære at Annette og Poul Due Jensen har valgt å bli en del av Manelleh. Jeg tror at mange gründere som er noen år inne i reisen, kan kjenne igjen opplevelsen av å trenge hjelp til å ta virksomheten til neste nivå. Investeringen betyr at det nå er litt mer pusterom for å investere i å vokse virksomheten. Men det aller viktigste for meg er at jeg har funnet to mennesker som deler mine verdier - og som ønsker både meg og Manelleh det aller beste," uttaler Maria Manel Bøge, grunnlegger og direktør i Manelleh.

www.manelleh.dk

Relatert innhold

11.04.2025Designbase.no

Nye EU-regler kan åpne en digital motorvei for næringslivet

11.04.2025Designbase.no

Geberit mottar EcoVadis gullmedalje

18.03.2025Designbase.no

La teknologien jobbe for deg

17.03.2025Designbase.no

Tre dager med innovasjoner og fremtidige teknologier

04.03.2025Global Design Partner

Sponseret

Din drøm, vår lidenskap

26.02.2025Designbase.no

Svekker AI ansattes evne til å tenke kritisk?

24.02.2025Designbase.no

Droppery introduserer Droppery Markets

06.02.2025Designbase.no

Rekordhøye konkursrater i Sverige – men danskene kan glede seg

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023